Сталним праћењем потрошње воде претходних дана, уочено је значајно повећање потрошње, због чега ЈКП „Водовод и канализација” Инђија апелује на суграђане да савесним и одговорним односом, рационално и наменски користе воду из градског водовода и на тај начин омогуће да сваки становник у сваком тренутку има довољно воде.
Последица повећане потребе за водом узроковане високим температурама, али и активностима као што су наводњавање пољопривредних површина, заливање зелених површина, пуњење индивидуалних резервоара и базена, поливање и хлађење плочника, тераса и дворишта и слично, а које представљају ненаменску и нерационалну потрошњу воде за пиће, је слабији притисак у водоводној мрежи у свим деловима града.
ЈКП „Водовод и канализација” Инђија настоји да максималним ангажовањем свих својих производних капацитета обезбеди довољно воде за све потрошаче. Међутим и поред тога резерве воде се смањују и уколико се тренд настави доћи ће до вишесатног прекида у водоснабдевању док се резерве воде не обнове.
Апелујемо на све грађане да воду из градског водовода користе рационално и искључиво за пиће, хигијену и основне потребе у домаћинству, иначе ће ЈКП „Водовод и канализација“ Инђија ЈП морати да уведе вишесатне рестрикције.
У нади да ћете уважити нашу молбу и апел унапред се захваљујемо свим потрошачима.



